Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 180,36 kWp na terenie Słupskiego Inkubatora Technologicznego

Na dachu budynku Słupskiego Inkubatora Technologicznego zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy szczytowej wynoszącej 180,36 kWp. Jest to jedna z największych w Polsce i największa na Pomorzu instalacji PV na dachu.

Instalacja składa się z 668 paneli fotowoltaicznych o mocy 270 Wp każdy rozłożonych na ponad 1500m2 dachu. Na potrzeby Instalacji zainstalowano 6 inwerterów. Panele ustawiono w układzie wschód-zachód pod kątem nachylenia 20° do poziomu, co pozwoli na zmaksymalizowanie uzysków energetycznych z promieniowania słonecznego w ciągu całego roku.

Szacowany uzysk energii elektrycznej w ciągu roku wyniesie ponad 140 MWh.

Instalacja dachowa jest częścią Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii. Do monitorowania pracy instalacji służy dedykowany system SCADA. Umożliwia on obserwację w czasie rzeczywistym m.in. generowanej aktualnie mocy elektrycznej, natężenia promieniowania słonecznego, temperatury paneli oraz otoczenia, a także prędkość wiatru. Wszystkie te czynniki mają istotny wpływ na wartość produkowanej energii.

Instalacja fotowoltaiczna będzie produkować prąd głównie na potrzeby własne budynku Inkubatora, zaś Pracownia posłuży do celów badawczych i szkoleniowych.

Poprzez stronę internetową można obserwować aktualne parametry pracy systemu. Dane są odświeżane automatycznie co minutę.

Bieżąca produkowana moc:
Dzisiejszego dnia wyprodukowaliśmy:
Do dzisiaj wyprodukowaliśmy (od 01.08.2015r):
Temperatura otoczenia:
Prędkość wiatru:
Data pomiaru:

Ilość produkowanej energii elektrycznej w instalacji fotowoltaicznej można zobrazować następującymi danymi:

Energia wyprodukowana:
w dniu dzisiejszym

Energia wyprodukowana:
od uruchomienia elektrowni

(od 01.08.2015r)

Redukcja emisji CO2
Dystans przejechany samochodem elektrycznym
Okres zasilenia w energię elektryczną domku jednorodzinnego
(o średnim zapotrzebowaniu 3500 kWh rocznie)
Czas pracy telewizora LED A++
(o średnim zapotrzebowaniu 130kWh rocznie)
Czas ciągłego świecenia żarówki 100W

Zdjęcia od nr 5 do nr 10 dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Parcej.

Galeria zdjęć

FIRMY SIT

Digital Journey - Agencja Kreatywna OTK PROJEKT mptechnology Sp. z o.o. Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o DW2 Group Ekowat Wind Sp. z o.o. Punkt Informacyjny ARP Ev Volta Sp. z o.o BlackTech Biurko na godzinę Eco Light LED Foreco Termoinspekcje Administracja SIT Eco Light Led MTS - Multi Technology Solutions S.C EKOPERFEX Labolatorium Gymsteer Sp. z o.o Asseco Business Solutions S.A. Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Seargin Sp. z o.o. ECO LED PRESTIGE Pracownia ARiSW Fabryka Biznesu i Finansów Sp. z o.o Oferta: Biurko na godziny Kaliop Poland Sp. z o.o.

SZYBKI KONTAKT

tel: 59 714 18 40
fax: 59 714 18 41
sit@sit.slupsk.pl
LOKATORZY
Digital Journey - Agencja Kreatywna OTK PROJEKT mptechnology Sp. z o.o. Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o DW2 Group Ekowat Wind Sp. z o.o. Punkt Informacyjny ARP Ev Volta Sp. z o.o BlackTech Biurko na godzinę Eco Light LED Foreco Termoinspekcje Eco Light Led MTS - Multi Technology Solutions S.C EKOPERFEX Labolatorium Gymsteer Sp. z o.o Asseco Business Solutions S.A. Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Seargin Sp. z o.o. ECO LED PRESTIGE Pracownia ARiSW Fabryka Biznesu i Finansów Sp. z o.o Kaliop Poland Sp. z o.o. Digital Journey - Agencja Kreatywna OTK PROJEKT mptechnology Sp. z o.o. Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o DW2 Group Ekowat Wind Sp. z o.o. Punkt Informacyjny ARP Ev Volta Sp. z o.o BlackTech Biurko na godzinę Eco Light LED Foreco Termoinspekcje Eco Light Led MTS - Multi Technology Solutions S.C EKOPERFEX Labolatorium Gymsteer Sp. z o.o Asseco Business Solutions S.A. Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Seargin Sp. z o.o. ECO LED PRESTIGE Pracownia ARiSW Fabryka Biznesu i Finansów Sp. z o.o Kaliop Poland Sp. z o.o.
PARTNERZY