Przedwiośnie z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. – najbliższe wydarzenia i szkolenia na Pomorzu

Na przedwiośnie biznes rośnie z PARR S.A.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska z nowym rokiem kontynuuje pracę nad wspieraniem lokalnych przedsiębiorców m.in. poprzez rozwój oferty praktycznych szkoleń. Słupski Inkubator Technologiczny, zarządzany przez PARR, gdzie odbywa się większość szkoleń, jest regionalnym centrum wydarzeń kulturalno-gospodarczych, gromadząc „małych i dużych”, uczniów, studentów, inżynierów, przedsiębiorców, reprezentantów świata nauki i biznesu, a także administracji. W 2016 roku w blisko 80 wydarzeniach wzięło udział 5,3 tys. osób. Rok 2017 zapowiada się również interesująco.

W pierwszym kwartale 2017 roku odbędą się kolejne, ciekawe wydarzenia, w tym „Śniadania biznesowe”. Jest to cykl spotkań dla przedsiębiorców, organizowanych na całym Pomorzu. Najbliższe odbędzie się już 28 lutego w Nowej Wsi Malborskiej. Kolejne w dniu 2 marca w Redzie. Tematem przewodnim obu spotkań będzie prawo pracy i zmiany wprowadzone od 2017 roku. Natomiast w dniu 14 marca śniadanie podatkowe dotyczące cen transferowych zaplanowane jest w Koszalinie.
Z kolei 28 marca zapraszamy na spotkanie do Lęborka w temacie zmian w prawie pracy, w tym umów o pracę tymczasową i zatrudniania cudzoziemców. Będzie też mowa o wsparciu przedsiębiorców w działaniach proeksportowych oraz możliwość uzyskania wsparcia z funduszy unijnych.

- „Spotkania w tej formule zyskały ogromną popularność i są dobrą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy łącznie 16 tego typu spotkań na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, w których udział wzięło ponad 500 przedsiębiorców, reprezentantów samorządów, firm oraz instytucji otoczenia biznesu” – mówi Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu PARR S.A.. W trakcie tych spotkań prezentowane były aktualnie dostępne na rynku formy wsparcia działalności gospodarczej i zmiany w przepisach prawnych, m.in. prawie pracy i prawie podatkowym.

Pomorska Agencja skupia swoje działania również na doskonaleniu i podwyższaniu kompetencji kapitału ludzkiego. Świetnym przykładem jest oferta Słupskiego Inkubatora Technologicznego, który wzmacnia swoją ofertę szkoleniową i oferuje praktyczne szkolenia i warsztaty, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców, ich pracowników, ale także samorządów i osób fizycznych.
W stałej ofercie są szkolenia komputerowe, szkolenia z projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych, efektywności energetycznej. PARR S.A. posiada akredytację Urzędu Dozoru Technicznego jako Ośrodek szkoleniowy dla instalatorów OZE. Ponadto oferta jest rozbudowywana o szkolenia rozwijające kompetencje miękkie – takie jak komunikacja, zarządzanie sobą w czasie, kreowanie marki, coaching biznesowy, umiejętność wywierania wpływu na ludzi oraz efektywnego i bezpiecznego wykorzystania social mediów w biznesie. Media społecznościowe obecnie wywierają ogromny wpływ na biznes, więc istnieje duża potrzeba poszerzania umiejętności z nimi związanych.

W ramach inicjatywy „Kobieta Biznesu” w dniu 8 marca rozpocznie się cykl szkoleń kierowanych do kobiet aktywnych zawodowo, chcących rozwijać swoje kompetencje. To oprócz możliwości zdobywania wiedzy także okazja do nowych kontaktów i wymiany doświadczeń.

W bieżącym roku kontynuujemy również inicjatywy pod nazwą „START-IT” oraz „Księgowe czwartki”. Już 3 marca odbędzie się trzecie spotkanie promujące wykorzystywanie nieszablonowych metod i narzędzi do prowadzenia biznesu. Tematem spotkania będzie „Skuteczny e-mailing marketingowy”- czyli porozmawiamy o tym, jak pisać teksty, które się sprzedają. W marcu również (30.03) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Księgowe czwartki”. Inicjatywa ta na dobre wpisała się w kalendarz wydarzeń. Tym razem podpowiemy jaką formę prawną wybrać, gdy myślisz o założeniu własnego biznesu. W kolejnych spotkaniach porozmawiamy m.in. o tym jak rozliczać reklamy mediów społecznościowych, jak przeprowadzić zmianę nazwy firmy, ochrona danych osobowych w firmie i inne ciekawostki.

SIT we współpracy z Miastem Słupsk kontynuuje program pod nazwą „WySTARTuj w Słupsku”. Jest to inicjatywa, której celem jest rozwój przedsiębiorczości i budowanie środowiska startupowego w mieście Słupsku. W tym roku odbędą się m.in. kolejne warsztaty oraz otwarte spotkania pod nazwą „Startupowy Słupsk”. Program jest współfinansowany z budżetu Miasta Słupska.

W tym roku rusza nowa inicjatywa SIT pod nazwą „Wystartuj z nami – kieruj się na biznes”. Będzie to cykl spotkań kierowany do młodzieży, uczniów, studentów, a także osób dorosłych. Spotkania będą wprowadzać w świat biznesu i zagadnień związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają ryzyka i korzyści wiążące się z podjęciem przygody jaką jest prowadzenie własnej firmy. Spotkania będą okazją do podzielenia się doświadczeniem, opracowaniem modeli biznesowych i poszukaniem odpowiedzi na pytania m.in. jak zrobili to inni?; co zrobić, aby moja pasja zaczęła przynosić dochody? oraz jak zaistnieć na rynku?

Ponadto szkolenia indywidualne w SIT cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wśród wielu pracowników rośnie świadomość, że inwestycja w specjalistyczne szkolenia otwiera drzwi do dalszego awansu. Dużą popularnością cieszą się warsztaty z projektowania instalacji fotowoltaicznych, wspomaganych oprogramowaniem PV Sol Premium. Uczestnicy przybywają do Inkubatora nie tylko z regionu, ale także z całej Polski.- „Nasza renoma wynika ze współpracy z wysokiej klasy specjalistami, jak i dobrze przygotowanej infrastruktury. Oferta jest wciąż aktualizowana pod kątem bieżących oczekiwań klientów” – mówi Ewa Krzaczkowska, Dyrektor Słupskiego Inkubatora Technologicznego.

Kolejne warsztaty odbędą się w pracowniach Odnawialnych Źródeł Energii oraz Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych w SIT.W dniach 9-10 marca planowany jest warsztat z zakresu efektywności energetycznej w gminach, a 22-23 marca w czasie praktycznych warsztatów będzie rozwijany temat projektowania instalacji fotowoltaicznych. Stale dostępna jest także oferta szkoleń z obsługi programów m.in. MS Excel – różne poziomy, AutoCad oraz CorelDRAW oraz inne.

23 marca zapraszamy również na praktyczne warsztaty podczas konferencji Przemysł 4.0 – wdrażanie nowych rozwiązań. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich zajmujących się automatyką przemysłową. Branżyści poznają nowe trendy i będą mogli skorzystać z praktycznych warsztatów ze specjalistami z takich firm jak OMRON.

PARR, która jest organizatorem i partnerem powyższych wydarzeń zaprasza do śledzenia swoich stron internetowych, na których publikowane są informacje odnośnie poszczególnych spotkań.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od 1994 roku prowadzi działania związane z rozwojem regionalnym, a realizowane przez nią projekty wspierają rozwój społeczno-gospodarczy regionu, powstawanie Start-Up’ów i innowacji na Pomorzu. Agencja zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną i Słupskim Inkubatorem Technologicznym.

Słupski Inkubator Technologiczny to nowoczesne zaplecze dla rozwoju nowoczesnych technologii. W SIT działają pracownie specjalistyczne: Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych oraz Odnawialnych Źródeł Energii, zapewniające rozwój proinnowacyjnych usług i wsparcie w zakresie wykorzystania rozwiązań ekoenergetycznych.

Opracowanie: Zespół ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestorów

Słupsk, dn. 28.02.2017r.

Zapraszamy do współpracy z nami !

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

www.parr.slupsk.plfacebook.com/PARRSlupsk
office@parr.slupsk.pl

Zarządzający Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną

www.sse.slupsk.pl
facebook.com/slupskSEZ

i Słupskim Inkubatorem Technologicznym
www.sit.slupsk.pl
facebook.com/sit.slupsk

FIRMY SIT

Ds Technology Sp. z o.o Apator Telemetria EKOPERFEX Labolatorium Ev Volta Sp. z o.o Oferta: Biurko na godziny mptechnology Sp. z o.o. DW2 Group Biurko na godzinę Mansolutions Sp. z o.o. ECO LED PRESTIGE Administracja SIT Biura Konstrukcyjne Eco Light LED Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Gymsteer Sp. z o.o Digital Journey - Agencja Kreatywna Pracownia ARiSW Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o MTS - Multi Technology Solutions S.C Punkt Informacyjny ARP Eco Light Led RAIL-TECH Sp. z o.o. Asseco Business Solutions S.A. Ekowat Wind Sp. z o.o. Foreco Termoinspekcje Kaliop Poland Sp. z o.o. BlackTech OTK PROJEKT

SZYBKI KONTAKT

tel: 59 714 18 40
fax: 59 714 18 41
sit@sit.slupsk.pl
LOKATORZY
Ds Technology Sp. z o.o Apator Telemetria EKOPERFEX Labolatorium Ev Volta Sp. z o.o mptechnology Sp. z o.o. DW2 Group Biurko na godzinę Mansolutions Sp. z o.o. ECO LED PRESTIGE Biura Konstrukcyjne Eco Light LED Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Gymsteer Sp. z o.o Digital Journey - Agencja Kreatywna Pracownia ARiSW Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o MTS - Multi Technology Solutions S.C Punkt Informacyjny ARP Eco Light Led RAIL-TECH Sp. z o.o. Asseco Business Solutions S.A. Ekowat Wind Sp. z o.o. Foreco Termoinspekcje Kaliop Poland Sp. z o.o. BlackTech OTK PROJEKT Ds Technology Sp. z o.o Apator Telemetria EKOPERFEX Labolatorium Ev Volta Sp. z o.o mptechnology Sp. z o.o. DW2 Group Biurko na godzinę Mansolutions Sp. z o.o. ECO LED PRESTIGE Biura Konstrukcyjne Eco Light LED Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Gymsteer Sp. z o.o Digital Journey - Agencja Kreatywna Pracownia ARiSW Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o MTS - Multi Technology Solutions S.C Punkt Informacyjny ARP Eco Light Led RAIL-TECH Sp. z o.o. Asseco Business Solutions S.A. Ekowat Wind Sp. z o.o. Foreco Termoinspekcje Kaliop Poland Sp. z o.o. BlackTech OTK PROJEKT
PARTNERZY