Ruszyła rekrutacja na Forum Przedsiębiorstw 2018

Komentarze ekspertów do bieżącej sytuacji gospodarczej, ciekawe panele dyskusyjne, praktyczne warsztaty a przede wszystkim przekazanie przedsiębiorcom aktualnej wiedzy, nowych trendów oraz informacji niezbędnych w codziennej działalności to oferta Forum Przedsiębiorstw – imprezy gospodarczej organizowanej już po raz trzynasty przez Agencję Rozwoju Pomorza. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Udział jest bezpłatny.

baner strona FP

Agencja Rozwoju Pomorza właśnie uruchomiła rejestrację on-line poprzez stronę www.forumprzedsiebiorstw.pl. Rosnące zainteresowanie firm udziałem w tym wydarzeniu zachęca nas do podnoszenia poziomu merytorycznego i motywuje do wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Konferencja poza treściami merytorycznymi, możliwością pracy warsztatowej stwarza też przestrzeń do wymiany doświadczeń. Jest również inspiracją i szansę zainteresowania się różnymi aspektami prowadzenia biznesu, które czasem w codziennej pracy schodzą na dalszy plan, choćby z braku czasu. Potwierdzeniem atrakcyjności imprezy jest fakt, iż co roku przyciąga ona ponad 300 przedstawicieli głównie mikro, małych i średnich firm – mówi Katarzyna Laskowska – Kierownik Działu Rozwoju Przedsiębiorczości.

Co w programie ?

Sesja plenarna i panel dyskusyjny
Tegoroczne Forum rozpocznie się wystąpieniami 3 ekspertów. Aktualne wydarzenia gospodarcze oraz ocenę ich wpływu na działalność MŚP skomentuje Główny Analityk Rynków Finansowych Raiffeisen Bank Polska SA. Wpływ inwestycji zagranicznych na Pomorzu na rozwój pomorskich MŚP przedstawi z-ca dyrektora inicjatywy Invest In Pomerania. Jako ostatni, z tematem - Jak stale zwiększać swoją skuteczność w biznesie i przy tym nie zwariować? – praktyczne rady dla Ciebie i Twojego zespołu wystąpi Greg Albrecht – doradca, mówca i inwestor. Ta część zakończy się panelem dyskusyjnym z udziałem Macieja Grabskiego- prezesa Olivia Business Centre, Natalii Bogdan – prezes zarządu agencji rekrutacyjnej Jobhouse, współwłaścicielki Hotelu Spa Wieniawa oraz współwłaściciela firmy Silny@Salamon z Gdyni, produkującej nowoczesne rozwiązania w zakresie pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów.

Networking
Podczas godzinnej przerwy networkingowej, w przestrzeni zaaranżowanej do rozmów biznesowych, przy dobrej kawie uczestnicy Forum będą mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz skorzystania z bezpłatnych konsultacji w tematyce działalności eksportowej oraz w zakresie możliwości pozyskania funduszy europejskich na rozwój działalności przedsiębiorstw. Ponadto Raiffeisen Bank zaprosi uczestników na loterię wizytówkową.

Bloki tematyczne: Współpraca, Eksport, Finanse
Po przerwie, w ramach trzech bloków: Finase, Eksport, Współpraca zaplanowano łącznie 8 prezentacji. Tematyka wystąpień w bloku Finanse dotyczyć będzie zarządzania spływem należności handlowych, strategii zarządzania zasobami w firmie nie tylko finansowymi oraz Split Payment (mechanizm podzielonej płatności w rozliczeniach z kontrahentami). W bloku Eksport uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji na temat Jak przygotować się do zawarcia kontraktu handlowego z partnerem zagranicznym, na czym polega ryzyko walutowe oraz kwestii związanych z ochroną własności intelektualnej przy prowadzeniu działalności na rynkach międzynarodowych. W obszarze Współpraca poruszone zostaną kwestie kooperacji małych i średnich firm z korporacjami, a także budowania zespołów wielopokoleniowych w MŚP.


Tegoroczne Forum zostanie wzbogacone o nowe treści dzięki Partnerom strategicznym i wspierającym specjalistycznej wiedzy i ofertą dla firm tj., Raiffeisen Bank Polska SA., Olivia Business Centre, JWP Rzecznicy Patentowi oraz Studio Komunikacji, Rozwoju i Zmiany.


Kontakt:
Katarzyna Laskowska , tel. (666) 373 905
e-mail: katarzyna.laskowska@arp.gda.pl

Galeria zdjęć

FIRMY SIT

RAIL-TECH Sp. z o.o. DW2 Group ECO LED PRESTIGE BlackTech Ds Technology Sp. z o.o OTK PROJEKT Eco Light LED MTS - Multi Technology Solutions S.C Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o Kaliop Poland Sp. z o.o. Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Gymsteer Sp. z o.o Administracja SIT Biura Konstrukcyjne Pracownia ARiSW Asseco Business Solutions S.A. Oferta: Biurko na godziny Ev Volta Sp. z o.o Punkt Informacyjny ARP Biurko na godzinę Digital Journey - Agencja Kreatywna Ekowat Wind Sp. z o.o. mptechnology Sp. z o.o. EKOPERFEX Labolatorium Eco Light Led Foreco Termoinspekcje

SZYBKI KONTAKT

tel: 59 714 18 40
fax: 59 714 18 41
sit@sit.slupsk.pl
LOKATORZY
RAIL-TECH Sp. z o.o. DW2 Group ECO LED PRESTIGE BlackTech Ds Technology Sp. z o.o OTK PROJEKT Eco Light LED MTS - Multi Technology Solutions S.C Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o Kaliop Poland Sp. z o.o. Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Gymsteer Sp. z o.o Biura Konstrukcyjne Pracownia ARiSW Asseco Business Solutions S.A. Ev Volta Sp. z o.o Punkt Informacyjny ARP Biurko na godzinę Digital Journey - Agencja Kreatywna Ekowat Wind Sp. z o.o. mptechnology Sp. z o.o. EKOPERFEX Labolatorium Eco Light Led Foreco Termoinspekcje RAIL-TECH Sp. z o.o. DW2 Group ECO LED PRESTIGE BlackTech Ds Technology Sp. z o.o OTK PROJEKT Eco Light LED MTS - Multi Technology Solutions S.C Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o Kaliop Poland Sp. z o.o. Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Gymsteer Sp. z o.o Biura Konstrukcyjne Pracownia ARiSW Asseco Business Solutions S.A. Ev Volta Sp. z o.o Punkt Informacyjny ARP Biurko na godzinę Digital Journey - Agencja Kreatywna Ekowat Wind Sp. z o.o. mptechnology Sp. z o.o. EKOPERFEX Labolatorium Eco Light Led Foreco Termoinspekcje
PARTNERZY